napisz do nas


PORADY:

WZORZEC RASY:

Sznaucer miniaturowy jest zmniejszonym odbiciem swych większych braci, bez wad "skarłowacenia". Powinien być mocnym, zwartym, grubokościstym psiakiem. W żadnym wypadku nie jest to pies "kanapowy", malutki, drobniutki! Jego usposobienie to usposobienie sznaucera średniego z cechami temperamentu i zachowania psa miniaturowego. Inteligencja, pewność siebie, czujność, odwaga, wytrwałość i szybkość czynią z niego miłego psa pokojowego, ale także "dzwonek alarmowy" i psa towarzyszącego zarówno w mieszkaniach, jak i domach. Wszystkie odmiany sznucerów bardzo przywiązują się do swych właścicieli, chcą mieć jednego pana, którego słuchają najbardziej. Sznaucer miniaturowy mimo niewielkiego wzrostu, odwagą dorównuje swoim większym braciom. Jest żywym, dynamicznym, posłusznym, szybko uczącym się psem. Miłym, uczuciowym, bardzo rodzinnym, choć w stosunku do dzieci nie zbyt cierpliwy.
wiecej>>>>

KUPUJEMY SZNAUCERKA:

     Decyzja o "przygarnięciu" Sznaucera Miniaturowego (jak i każdej innej rasy) nie powinna być podejmowana pochopnie, pod wpływem chwili. Należy skrupulatnie ją przemyśleć, zastanowić się, czy dana rasa będzie akurat dla nas najodpowiedniejsza, czy jesteśmy gotowi zapewnić naszemu psu właściwe warunki przez jego długie życie (sznaucerki mini żyją nawet i 15 lat). Czy stać nas na utrzymanie psa? Co prawda są to niewielkich rozmiarów psy, więc koszt ich żywienia jest zapewne niższy niż żywienie psów ras dużych nie mniej jednak kosztuje; pies niestety ale jednak-choruje, porady, konsultacje, lekarstwa kosztują, tak jak i co roczne szczepienia. Sznaucerki wymagają także regularnych wizyt u fryzjera, jak i codziennej pielęgnacji. Jedno i drugie to nie małe koszta (wizyty, własny sprzęt, dobrej jakości kosmetyki) i także musimy przemyśleć, czy będzie nas stać (jedno jest pewne zaniedbany, zarośnięty sznaucer to opłakany i przykry widok). Musimy również brać pod uwagę fakt, iż sznaucery to nie kanapowce, to żywe psy, potrzebujące ruchu, więc przyszły właściciel sznaucera powinien lubić spacery. Dużym plusem przemawiającym za wyborem tej rasy jest fakt, iż psy te nie gubią w ogóle włosa (tak, tak sznaucery mają włos a nie sierść) i z powodzeniem mogą być "hodowane" przez alergików.
wiecej>>>>

SZCZENIAK:

Nim zdecydujemy się na zakup szczenięcia, przed podpisaniem wiążącej umowy warto jest poprosić hodowców o pokazanie:

-         rodowodu rodziców (należy zwrócić uwagę na adnotacje czy są hodowlane)

-         ocen z wystaw

-         karty przeglądu miotu

Przygotowując się na przyjęcie szczeniaka, należy zadbać o odpowiednie dostosowanie mieszkania, tzn.: zabezpieczenie kabli, kontaktów, schodów, małych, drobnych, dziecięcych zabawek, butów. Praktyczne byłoby również zwinięcie dywanów.
wiecej>>>>

ŻYWIENIE:

Odpowiednie żywienie sznaucerów jest rzeczą niezmiernie istotną. Jakiekolwiek błędy w żywieniu mogą się odbić ujemnie na ich urodzie, ale przede wszystkim być zagrożeniem dla zdrowia. Prawidłowo karmiony sznaucer nie powinien być ani za chudy (dla przypomnienia sznaucery to nie psy drobnokościste), ani za tłusty. Ma mieć dobrze rozwinięte mięśnie, sierść powinna błyszczeć, a skora bez żadnych zmian.
wiecej>>>>